JEZDCI ČELÍ TĚŽKÉMU FIM ISDE 2023 V ARGENTINĚ

LETOS JEŠTĚ JEDNOU NABÍDNULTÝM RIEJU SKVĚLOU ASISTENCI SVÝM JEZDCŮM.

Rieju měl dobré zastoupení na největší a nejdůležitější mezinárodní enduro soutěži roku, akci, které se zúčastnili ti nejlepší jezdci světa, a která se konala v Argentině v roce 2023. Závodu se zúčastnilo až 14 jezdců na Rieju MR 6Days a těžili z asistenční služby, kterou pro ně značka pečlivě připravila.

Podle samotných jezdců to byl jeden z nejtěžších a nejnáročnějších ročníků ISDE, které se kdy konaly, s ohledem na skutečnost, že vrchol s teplotami až 40 °C učinil závod fyzicky náročnějším spolu s velmi suchými rychlostními zkouškami, se spoustou kamenů a písku, zanechávající kluzkou, rozbitou a prašnou půdu, spolu s trasami o délce více než 200 km, které v průběhu závodních dnů kumulovaly účastníky fyzické i psychické vyčerpání.

Akce odstartovala v sobotu 4. listopadu tradičním zahajovacím ceremoniálem, který byl na pódiu zakončen prezentací všech zúčastněných zemí. Soutěž začala v pondělí 6. listopadu, kdy jezdci museli překonat pět intenzivních dnů mezi měřenými rychlostními zkouškami a jejich trasou. FIM ISDE 2023 skončil v sobotu 13. v San Juan tradičním závěrečným motokrosovým závodem na mezinárodním okruhu ASER.

Na Rieju MR 6Days spolu s oficiální asistencí opět vložilo důvěru mnoho jezdců z různých zemí, kteří navzdory nárokům soutěže opět prokázali konkurenceschopnost a spolehlivost motocyklů a také dobrou přípravu závodu. jezdců, kteří dosáhli vynikajících konečných výsledků, jako je případ Camila Herrery, který dosáhl čtvrtého místa s týmem Chile ve World Trophy a také skončil 6. v E-3.

Bruno Bozzo zvítězil ve třídě C3 a na druhého účastníka tak zůstal značný odstup. Daniel Nosiglia skončil 12. v E-3 a 11. ve World Trophy s Team Bolivia. Walter Nosiglia také skončil 11. s Bolívií ve World Trophy a 32. v E2.